Technik hotelarstwa

Hotelarstwo to dziedzina zdecydowanie dobrze rokująca. Wciąż powstają nowe hotele, a nawet całe ich sieci. Doskonale rozwijają się również małe firmy rodzinne – pensjonaty, motele czy zajazdy. Praca w tej branży daje ogromne możliwości rozwoju i spełnienia zawodowego.

Początek

Koniec

Adres

Głogowa 12, Trzebinia   Zobacz na mapie

Kategoria

Technikum

Technik hotelarstwa – co to jest za kierunek?  

Jeśli chcesz zdobyć zawód cieszący się dużym zapotrzebowaniem na rynku pracy, lubisz pracę z ludźmi, jesteś otwarty i komunikatywny – przyjdź do nas.

Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez technika hotelarstwa należą wszystkie czynności związane z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego (recepcja, służba pięter, gastronomia), ponadto zbieranie i gromadzenie informacji, kreowanie rozwoju i planowanie różnego rodzaju usług hotelarskich.

Jakich przedmiotów będę się uczył?

Niezbędną wiedzę i umiejętności zdobędziesz podczas zajęć z przedmiotów zawodowych m.in.: podstawy hotelarstwa, obsługa informatyczna w hotelarstwie, obsługa konsumenta, obsługa gości w recepcji, przygotowywanie i podawanie śniadań. Większość z tych zajęć realizowana jest w pracowni hotelarskiej.

Gdzie pojadę na wycieczki zawodowe?

Wybierając ten kierunek będziesz miał możliwość uczestniczyć w wycieczkach nie tylko do wysokiej klasy hoteli krakowskich, ale również do innych obiektów hotelarskich np. pensjonatów, hosteli, ośrodków wczasowych itp.

Gdzie i kiedy będę miał praktykę zawodową?

W trakcie 5-letniego cyklu nauczania będziesz dwukrotnie odbywał praktykę zawodową w klasie III i IV w wymiarze 4 tygodnie (140 godzin) każda.

Masz do wyboru szereg obiektów hotelarskich w okolicy twego miejsca zamieszkania, jak również możesz wyjechać na praktykę do ośrodków w górach czy nad morzem. Najlepsi maja szansę odbywania praktyki za granicą – we Włoszech, Albanii czy w Bułgarii, co daje możliwość zdobycia cennych i przydatnych doświadczeń.

W przypadku problemów ze znalezieniem miejsca praktyki, możesz liczyć na pomoc szkoły!

Kiedy będę zdawał egzaminy zawodowe z poszczególnych kwalifikacji?

W trakcie pięcioletniej edukacji przygotowujesz się do zdania matury oraz uzyskania dwóch kwalifikacji:

Kwalifikacja HGT.03 „Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie” – egzamin odbywa się pod koniec klasy IV.

Kwalifikacja HGT.06 „Realizacja usług w recepcji” – egzamin odbywa się w połowie klasy V.

Po zdaniu obydwu kwalifikacji absolwent uzyskuje tytuł technik hotelarstwa.

Jakie języki obce mogę wybrać?

W naszej szkole obowiązkowo uczysz się języka angielskiego, a jako drugi wybierasz pomiędzy językami: niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim.

Poza zajęciami „ogólnymi” z dwóch języków obcych (w tym z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym), będziesz poznawał słownictwo branżowe w ramach języka angielskiego zawodowego.

Gdzie potem znajdę pracę?

Po ukończeniu technikum możesz znaleźć pracę jako recepcjonista, kelner, barman, animator, steward, pokojowa w różnego typu obiektach bazy noclegowej, tj. hotelach, motelach, pensjonatach, centrach konferencyjnych, zajazdach, gościńcach, sanatoriach czy ośrodkach wczasowych w kraju lub za granicą; jak również we współczesnej bazie ruchomej np. promowej, kolejowej, lotniczej.

Możesz także podjąć pracę w biurach podróży, agencjach turystycznych, firmach cateringowych, w organach administracji samorządowej zajmujących się usługami hotelarskimi, a także w stowarzyszeniach i organizacjach  branżowych. Ponadto możesz rozpocząć własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług noclegowych.

Zdobyta wiedza ułatwi Ci studia na kierunkach hotelarskich prowadzonych na wielu uczelniach wyższych.

/EGł, PS/

Więcej szczegółów

Telefon

32 61 21 185

E-mail

zsech@poczta.onet.pl