Technik hotelarstwa

Hotelarstwo to dziedzina zdecydowanie dobrze rokująca. Wciąż powstają nowe hotele, a nawet całe ich sieci. Doskonale rozwijają się również małe firmy rodzinne – pensjonaty, motele czy zajazdy. Praca w tej branży daje ogromne możliwości rozwoju i spełnienia zawodowego.

Początek

1 kwietnia 2018 - 13:00

Koniec

31 sierpnia 2018 - 11:00

Adres

Głogowa 12, Trzebinia   Zobacz na mapie

Kategoria

Technikum

Technik hotelarstwa – co to jest za kierunek?  

Jeśli chcesz zdobyć zawód cieszący się dużym zapotrzebowaniem na rynku pracy, lubisz pracę z ludźmi, jesteś otwarty i komunikatywny – przyjdź do nas.

Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez technika hotelarstwa należą wszystkie czynności związane z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego (recepcja, służba pięter, gastronomia), ponadto zbieranie i gromadzenie informacji, kreowanie rozwoju i planowanie różnego rodzaju usług hotelarskich.

Jakich przedmiotów będę się uczył?

Niezbędną wiedzę i umiejętności zdobędziesz podczas zajęć z przedmiotów zawodowych tj.: organizacja pracy w hotelarstwie, działalność recepcji, techniki pracy w hotelarstwie, obsługa konsumenta, zasady żywienia, marketing usług hotelarskich czy obsługa informatyczna w hotelarstwie. Większość z tych zajęć realizowana jest w pracowni hotelarskiej z ladą recepcyjną i jednostką mieszkalną.

Gdzie pojadę na wycieczki zawodowe?

Wybierając ten kierunek będziesz miał możliwość uczestniczyć w wycieczkach nie tylko do wysokiej klasy hoteli krakowskich, ale również do innych obiektów hotelarskich np. pensjonatów, hosteli, ośrodków wczasowych itp.

Gdzie i kiedy będę miał praktykę zawodową?

W trakcie 4-letniego cyklu nauczania będziesz dwukrotnie odbywał praktykę zawodową w klasie II i III w wymiarze 4 tygodnie (160 godzin) każda.

Masz do wyboru szereg obiektów hotelarskich w okolicy twego miejsca zamieszkania, jak również możesz wyjechać na praktykę do ośrodków w górach czy nad morzem. Najlepsi maja szansę odbywania praktyki za granicą – we Włoszech, Albanii czy w Bułgarii, co daje możliwość zdobycia cennych i przydatnych doświadczeń.

W przypadku problemów ze znalezieniem miejsca praktyki, możesz liczyć na pomoc szkoły!

Kiedy będę zdawał egzaminy zawodowe z poszczególnych kwalifikacji?

W trakcie czteroletniej edukacji przygotowujesz się do zdania matury oraz uzyskania dwóch kwalifikacji:

Kwalifikacja T.11 „Planowanie i realizacja usług w recepcji” – egzamin odbywa się pod koniec klasy III.

Kwalifikacja T.12 „Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie” – egzamin odbywa się w połowie klasy IV.

Po zdaniu obydwu kwalifikacji absolwent uzyskuje tytuł technik hotelarstwa.

Jakie języki obce mogę wybrać?

W naszej szkole obowiązkowo uczysz się języka angielskiego, a jako drugi wybierasz pomiędzy językami: niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim.

Poza zajęciami „ogólnymi” z dwóch języków obcych (w tym z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym), będziesz poznawał słownictwo branżowe w ramach języka obcego zawodowego.

Gdzie potem znajdę pracę?

Po ukończeniu technikum możesz znaleźć pracę jako recepcjonista, kelner, barman, animator, steward, pokojowa w różnego typu obiektach bazy noclegowej, tj. hotelach, motelach, pensjonatach, centrach konferencyjnych, zajazdach, gościńcach, sanatoriach czy ośrodkach wczasowych w kraju lub za granicą; jak również we współczesnej bazie ruchomej np. promowej, kolejowej, lotniczej.

Możesz także podjąć pracę w biurach podróży, agencjach turystycznych, firmach cateringowych, w organach administracji samorządowej zajmujących się usługami hotelarskimi, a także w stowarzyszeniach i organizacjach  branżowych. Ponadto możesz rozpocząć własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług noclegowych.

Zdobyta wiedza ułatwi Ci studia na kierunkach hotelarskich prowadzonych na wielu uczelniach wyższych (m. in. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie, Wyższa Szkoła Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki w Warszawie).

/EGł, PS/

Więcej szczegółów

Telefon

32 61 21 185

E-mail

zsech@poczta.onet.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress