Powiatowy Konkurs „Zarządzanie finansami osobistymi”

15 grudnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini odbył się Powiatowy Konkurs „Zarządzanie finansami osobistymi”, którego celem było rozwijanie zainteresowań tematyką ekonomiczną oraz pogłębianie wiedzy z zakresu finansów osobistych i publicznych. W konkursie uczestniczyły szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu: I LO w Chrzanowie, II LO w Chrzanowie, ZS w Libiążu i ZSE-CH w Trzebini. Konkurs składał się z testu jednokrotnego wyboru, który obejmował zakres tematyczny: instytucje finansowe w Polsce, rola i zadania NBP i banków komercyjnych w polskim systemie bankowym, podstawowe instrumenty finansowe, historia, funkcje i formy pieniądza, inflacja, planowanie finansowe – racjonalne gospodarowanie budżetem domowym, budżet domowy (dochody i wydatki gospodarstwa domowego), oszczędności i inwestycje, kredyty i pożyczki, rachunki bankowe, ubezpieczenia i podatki. Druga część konkursu to rozwiązywanie zadań praktycznych z zakresu: oprocentowanie lokat, koszt kredytu, opodatkowanie dochodów.

Przed rozpoczęciem zmagań konkursowych pani Karolina Małysiak-Lepka, kierownik Banku Pekao O/Trzebinia, zapoznała uczestników z zabezpieczeniami banknotów polskich ze szczególnym uwzględnieniem banknotu 500 złotowego.

Uczniowie naszej szkoły ugościli uczestników konkursu poczęstunkiem. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli miejsca na podium Karolina Jamroż /kl. 2E/ I miejsce, Katarzyna Godyń /kl. 3E/ II miejsce i Krzysztof Błasiak /kl. 3E/ III miejsce. Wszyscy uczestnicy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.  Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy starostwu powiatowemu za współpracę i wsparcie finansowe.

Organizatorzy konkursu: pani Ewa Malczyk i pani Marta Tybor