Jubileuszowa akcja czytelnicza. 60 książek z okazji 60-lecia…

W efekcie czytanych książek było o wiele więcej… 27.10.2021r. Szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej edycji akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Czytali wszyscy: uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. Podczas przerw korytarze, sale i oczywiście biblioteka szkolna pełniły funkcje wspólnych czytelni… Oczywiście zakładamy, że akcja stanie się tradycją szkoły i będziemy do niej przystępować nie tylko z okazji jubileuszu.


Jubileusz na sportowo: 60 km na 60-lecie

Pod koniec października 60 uczniów naszej szkoły zaliczyło 60 kilometrową trasę w biegu sztafetowym. Każdy z uczestników przebiegł swój dystans, dokładając w ten sposób „cegiełkę” do jubileuszowego maratonu. W akcję zaangażowało się kilku nauczycieli, warto dodać, że nie byli to tylko wuefiści. Biegacze wykazali się nie tylko świetną kondycją, ale również zaangażowaniem w kibicowaniu. Dzięki temu – wspólnymi siłami – udało się!


Daliśmy radę! – Jubileuszowa działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu

Zbiórka darów dla schroniska w Bolesławiu zakończyła się SUKCESEM. Zebraliśmy ponad 100 kg karmy, środki czystości, zabawki, legowiska oraz inne artykuły przydatne dla zwierzaków. Pamiętając, że obchodzimy 60-lecie naszej szkoły, udało nam się zebrać 60 darów różnego rodzaju.

Zebrane rzeczy zostały odebrane przez pracowników Urzędu Miasta Trzebinia, który był inicjatorem akcji a osobiste podziękowanie na ręce pani dyrektor Renaty Bębenek złożył pan burmistrz Jarosław Okoczuk.
Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję, a w szczególności uczniom z klasy 4PP, którym udało się zebrać największą ilość darów. W zamian klasa ta otrzymuje „ Dzień bez pytania”. Pozostali uczniowie otrzymali pozytywne uwagi.
Warto pamiętać, że zwierzę to nie rzecz, jako istota żyjąca- czuje!


Jubileusz na sportowo: październikowy rajd rowerowo – rolkowy

Uczniowie i nauczyciele wyposażeni w pojazdy na kółkach różnego formatu odbyli rajd nad Zalew Sosina w Jaworznie. Ekipa rowerzystów pokonała trasę spod naszej szkoły nad Sosinę i z powrotem – łącznie 45 km. Ekipa rolkowców dwa razy przejechała pętlę 5km wokół zalewu, a niektórzy pokusili się o trzecią powtórkę. Pogoda nam dopisała od samego początku do zakończenia rajdu!


Minimum 60 minut miesięcznie poświęconych kulturze – DKK w październiku

               Tym razem przedmiotem dyskusji był film. „Hotel w Rwandzie” Terry’ego George’a to oparta na faktach historia niejakiego Paula Rusesbaginy, który odegrał rolę bohatera podczas najbardziej krwawego dramatu Afryki, znanego jako Ludobójstwo w Rwandzie.

               Zastanawialiśmy się, skąd się biorą tendencje rasistowskie, czy obecnie zmagamy się z przejawami nietolerancji, dlaczego w ludziach jest tyle skłonności do zła i bestialstwa.

               Frekwencja podczas spotkania znowu nie zawiodła. Liczymy, że z każdym spotkaniem Klubowicze będą coraz bardziej ze sobą zintegrowani, a co za tym idzie, ubocznym efektem intelektualnych dyskusji będą tak bardzo pożądane relacje towarzyskie…


W Dniu Kawy – 60 x mocca na 60 – lecie. Kawa ma wiele odsłon, a każdą z nich kochają miliony. 29 września to najbardziej kawowy dzień w roku! Na całym świecie obchodzony jest wszak Międzynarodowy Dzień Kawy.

Z tej okazji Zespół Nauczycieli Gastro zaprosił wszystkich na pyszną kawę. A że mamy 60-lecie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini to wydaliśmy 60 różnych kaw całkiem za darmo! Rozpuszczalna, parzona, z cukrem lub bez, z mlekiem lub bez – każdy znalazł coś dla siebie, a zainteresowanie było ogromne.

A że picie kawy jest wbrew pozorom zdrowe niech świadczy garść prozdrowotnych informacji przedstawionych poniżej.


Jubileuszowa działalność Dyskusyjnego Klubu Kulturalnego. Minimum 60 minut miesięcznie poświęconych kulturze – wrzesień

Co prawda szkolny DKK swój początek datuje na długo przed nastaniem roku jubileuszowego, z racji tej wyjątkowej okazji jego członkowie również włączyli  się w obchody pod hasłem: „Minimum 60 minut miesięcznie poświęconych kulturze”. Poczyniono zatem zobowiązanie, by spotykać się częściej i regularnie.

               Wrześniowemu spotkaniu towarzyszyła egzystencjalna zaduma nad labiryntem ludzkiego życia – zatem błądziliśmy po zakamarkach surrealistycznej przestrzeni, dyskutując o słynnym „Procesie” Franza Kafki. Tradycyjnie nasze refleksje sięgały szeroko rozumianej współczesności – okazało się bowiem, iż tzw. „sytuacja kafkowska” świetnie nadaje się do definiowania naszych obecnych zmagań  z absurdami biurokracji, machiny bezdusznego prawa oraz i innymi egzystencjalnymi bolączkami.

               Frekwencja podczas spotkania jest powodem do dumy. Dołączyło kilku nowych Klubowiczów, również z klas pierwszych, co bardzo cieszy, ponieważ zajęli oni puste miejsca po ubiegłorocznych czwartoklasistach.