Turniej badmintona

O zwycięstwo w tegorocznej edycji turnieju badmintona walczyło 20 dziewcząt oraz 30 chłopców czyli kolejna edycja i kolejny dobry wynik w ilości zgłoszonych osób. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Karolina Bystrzowska, II miejsce Aleksandra Jamroż, III miejsce Marysia Szura. W kategorii męskiej zwycięzcą okazał się Szymon Chmura, II miejsce zajął Wojtek Lusowicz, a III miejsce Maksymilian Kowalówka. Brawa!


Turniej koszykówki 3×3 chłopców

Kolejne koszykarskie rozgrywki, tym razem w kategorii męskiej. W turnieju walczyło 16 zespołów, spośród których sukces sprzed roku powtórzyła reprezentacja klasy 3PG, w składzie: Bartek Fudała, Maciek Kubala i Szymon Miśkowiec, tuż za nimi drużyna w składzie: Kamil Petka (4G), Mateusz Hoffman (3G), Piotr Gielarowski (3PG) i Brian Kendziorski (4Ż). Drużyna z I i II miejsca to zawodnicy, którzy reprezentują naszą szkołę na zawodach międzyszkolnych. Trzecie miejsce na podium należało do klasy 5PS, w składzie: Krystian Śnieżek, Łukasz Nowak i Eryk Chmiel. Świetna atmosfera i zdrowa rywalizacja!


Turniej koszykówki 3×3 dziewcząt

Tegoroczne rozgrywki koszykówki 3×3 dziewcząt przebiegały w dwóch grupach, z których zostały wyłonione najlepsze drużyny walczące o podium. Finalnie pierwsze miejsce zajęła ekipa w składzie: Milena Braś, Zosia Kotela i Wiktoria Kujawiak. Drugie miejsce w tym roku zajęły tegoroczne maturzystki: Jagoda Olszówka, Emilia Burliga oraz Nikola Litwa, a ostatnie miejsce podium należało do Róży Mądrzyk, Sary Mazur i Wiktorii Chmielowiec. Brawo, dziewczyny!


Rajd rowerowy

Kolejna impreza sportowa w terenie – Rajd Rowerowy. W tym roku chętni cykliści wybrali się na zamek w Rudnie.


Mistrzostwa Ekonoma w Piłce Nożnej Halowej

Jak co roku w naszej szkole odbywają się międzyklasowe Mistrzostwa Ekonoma w Piłce Nożnej Halowej. W tym roku również do rozgrywek zgłosiło się dużo drużyn, które ze sobą rywalizowały według zasad fair play. A tak przedstawia się klasyfikacja końcowa turnieju 2023/2024: I miejsce – klasa 3PG II miejsce – klasa 4A oraz 2Ż III miejsce klasa 4P. Gratulacje!


Rajd rolkowy

Popieramy każdą aktywność fizyczną, wspieramy każde hobby. Bardzo popularna jazda na rolkach jest tematem jednej z naszych imprez sportowych. W tym roku wybraliśmy się nad Zalew Chechło, gdzie poćwiczyliśmy technikę i rozegraliśmy mecze w hokeja. To było idealne zakończenie lata w tym roku 🙂


X Edycja biegu Chechło Run

X edycja biegu Chechło Run należy do Ekonoma! W kategorii szkół zajęliśmy I miejsce jako najliczniejsza reprezentacja szkoły, a w kategorii Open miejsce II miejsce! Ogromne podziękowania dla naszej młodzieży, która przyczyniła się do tego sukcesu.


Robimy Klimat z Parkrun

Młodzież Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych wzięła udział w konkursie „Robimy Klimat z Parkrun” odbywającym się w każdą sobotę przez cały kwiecień, maj, czerwiec, lipiec oraz sierpień. Byliśmy obecni przez wszystkie 22 soboty, w które udało się przebiec 1630 km! Ogromne podziękowania dla zaangażowanej młodzieży. Spośród uczniów biorących udział w akcji wyłoniliśmy tych z najlepszym wynikiem: Martyna Gozdek – 80km., Viktoria Osika – 60 km., Adam Kaszuba, Daniel Kozub, Justyna Kapa – 55 km., Jakub Ślusarczyk – 50 km., Zofia Plago, Martyna Syska – 45 km., Kamil Brzędek, Michał Hano, Wiktoria Ciaś – 40 km. Wielkie brawa!!!