XVI Dzień Drzewa w Powiecie Chrzanowskim

Już po raz 16-sty zaprosiliśmy młodzież z powiatu chrzanowskiego na obchody Dnia Drzewa. W tym roku, zaprosiliśmy, jako ekspertów, przedstawicieli Koła Pszczelarzy z Trzebini.

Pan Stanisław Gągolski – wieloletni Prezes Koła Pszczelarzy w Trzebini oraz Pan Tadeusz Fiołek – Mistrz Pszczelarstwa, przygotowali ciekawą prelekcję na temat pszczół, ich życia oraz wiele cennych informacji o produkcji miodu. Wysłuchaliśmy również wiele ciekawostek o pszczołach, o których mało kto wiedział. Na koniec odbyła się degustacja miodu przyniesionego przez naszych gości.

Przybyli do nas uczniowie z I i II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

Jak co roku przygotowaliśmy konkursy ekologiczne, m.in. test wiedzy sprawdzający wiedzę naszej młodzieży m. in. na temat roślin miododajnych, apiterapii. Drugi konkurs polegał na skomponowaniu dekoracji stołu naturalnymi elementami o tematyce jesiennej.

Ostatnie zmagania konkursowe to była reklama miodu, przygotowana w formie scenki przez uczniów każdej ze szkół.

Zmagania konkursowe osładzaliśmy pysznymi smakołykami przygotowanymi przez klasę 3G z ZSE-Ch w Trzebini – uczącą się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta Trzebinia oraz Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

OPIEKUN CENTRUM INFORMACJI EKOLOGICZNEJ
POWIATU CHRZANOWSKIEGO