XV Dzień Drzewa w Powiecie Chrzanowskim

Już po raz 15-sty zaprosiliśmy młodzież z powiatu chrzanowskiego na obchody Dnia Drzewa. W tym roku, z racji zbliżających się Świąt Bożonarodzeniowych, tematem akcji była choinka.

W imprezie tej wzięło udział 30 uczniów z 6 szkół powiatu chrzanowskiego. Przybyli do nas uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 8 i 5 w Trzebini, I i II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. Wśród gości tej uroczystości znaleźli się: Pan Radosław Bąk – leśniczy Leśnictwa Myślachowice, Pani Katarzyna Wszołek-Muzyk – podinspektor Referatu Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Trzebini.

Obchody rozpoczęliśmy od prelekcji w terenie Pana leśniczego Radosława Bąka na temat uprawy drzewek przeznaczonych do sprzedaży, jako choinki świąteczne.

Jak co roku przygotowaliśmy konkursy ekologiczne, m.in. test wiedzy sprawdzający wiedzę naszej młodzieży na temat rozpoznawania pospolitych drzew lasów Polski, struktur lasu, rodzajów i ogólnej charakterystyki lasów w Polsce, roli lasów, leśnych parków narodowych.

Następnie drużyny każdej ze szkół wykonywały różnymi technikami choinki świąteczne. Każda choinka była oryginalna i ciekawie wykonana.

Jury miało trudne zadanie, ale po długich debatach udało się wyłonić zwycięzców.

W kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8

W kategorii szkoły średnie:

I miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini

II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie

III miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Trzebini

wyróżnienie – II Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie

Zmagania konkursowe osładzaliśmy pysznymi smakołykami przygotowanymi przez klasę 2G z ZSE-Ch w Trzebini – uczącą się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta Trzebinia oraz Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

OPIEKUN CENTRUM INFORMACJI EKOLOGICZNEJ
POWIATU CHRZANOWSKIEGO