14 października 2021 – Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2021r. w Zespole Szkól Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W czasie uroczystej akademii, którą prowadzili Aleksandra Wiecheć i Adam Kłopot, przywitaliśmy Dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas Wicestarosta Powiatu Chrzanowskiego – Pan Bartłomiej Gębala, Przewodniczący Rady Powiatu Chrzanowskiego – Pan Włodzimierz Korczyński, Panie Joanna Pasek i Celina Gał z Rady Rodziców, Pani Anna Malik i Pan Marcin Maciejczyk z Komisji Rewizyjnej Rady Rodziców oraz Pan Tadeusz Szybalski – Przyjaciel Szkoły.

W części oficjalnej Pani Dyrektor Renata Bębenek, zgodnie z tradycją, wręczyła tegoroczne nagrody dyrektora. Pani Dyrektor poinformowała również o przyznaniu tytułu „Przyjaciel i Dobroczyńca Ekonomika” przedsiębiorstwu  Górka Cement Sp. z o.o., które od kilku lat  m.in. sponsoruje stypendia naukowe uczniom ZSECH.

Nauczycielski trud i zaangażowanie docenili również uczniowie. Kwintesencją tego podziękowania był utwór ,, Niesamowici są ’’. Rodzeństwo, Karolina i Kacper Wiecheć, skomponowali go dla wszystkich nauczycieli ZSECH specjalnie na okoliczność tegorocznych obchodów DEN. Mieliśmy przyjemność wysłuchać tego utworu tuż po rozdaniu nagród. Zwieńczeniem pierwszej części było ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy w ten sposób oficjalnie dołączyli do społeczności szkolnej Zespołu Szkół Ekonomiczno– Chemicznych w Trzebini.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali montaż poetycko – muzyczny pt. „Wystąpił siewca”. W rolę nauczyciela – siewcy wiedzy- wcieliła się Dominika Graczyk z klasy 2Ż. Uczniami z kolei byli: Oskar Palka 1R, Zuzia Gawrońska 3PA oraz Alicja Czachur i Martyna Chodara z klasy 2G. Uczniowie recytowali fragmenty poezji m.in. A. Asnyka, K. I. Gałczyńskiego. Mogliśmy również usłyszeć  fragmenty muzyczne takich utworów jak : ,,Radość o poranku’’, ,,Radość najpiękniejszych lat ’’ czy ,,We are the Champions’’. W finale uczniowie zaśpiewali, wyklaskali i … zatańczyli do utworu Piotra Rubika „ Niech mówią, że to nie jest miłość”. Zupełnie spontanicznie, po programie, uczniowie odtańczyli „belgijkę”. Delikatne łzy wzruszenia na twarzy kilku nauczycieli były dowodem tego, że program trafił do serc…..

Obsługą techniczną zajęli się Kacper Wiecheć i Łukasz Job. Z kolei fotorelacja była dziełem Piotra Matyjka.