Akcja charytatywna: Kredkobranie

Akcja charytatywna: Kredkobranie

Ogłoszenie! Szkolny Klub Wolontariatu i Biblioteka Szkolna przystąpiły do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Kredkobranie”.

Organizatorem akcji jest krakowska Fundacja Ignatianum wraz ze Stowarzyszeniem „Korzenie”.

Dla kogo zbieramy– dla najmłodszego pokolenia Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczpospolitej do szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

Co zbieramy-nowe: kredki, farby, zeszyty, bloki, długopisy i przybory szkolne i materiały plastyczne, egzemplarze lektur szkolnych oraz wpłaty pieniężne.

Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z „Macierzy” o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali po za granicami ówczesnej Polski.

Mieszkające na Kresach dzieci i młodzież potrzebują naszej pomocy!

Zachęcamy do udziału w akcji.