Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Tradycyjnie 14 X, w rocznicę założenia Komisji Edukacji Narodowej, polska oświata obchodzi swoje święto. W naszej hali sportowej punktualnie o 10.00 rozpoczęła się uroczysta akademia. Po powitaniu zgromadzonych gości, nauczycieli i pracowników obsługi oraz uczniów, głos zabrali: pani dyrektor oraz pan starosta. Później mieliśmy okazję towarzyszyć ślubowaniu reprezentantów klas pierwszych. A na zakończenie części oficjalnej wyróżnieni nauczyciele odebrali nagrody dyrektora szkoły.

Część artystyczną otworzyła piosenka wykonana przez uczniów klas pierwszych. Po raz kolejny zaprezentowała się zgromadzonej publiczności szkolna grupa taneczna, przygotowana przez panią Agnieszkę Łucką-Janowską. Na zakończenie zaś swoje nieprzeciętne talenty „choreograficzne” zareklamowała grupa „wspieranych” pierwszaków.

Całość akademii przygotowano pod kierunkiem pań anglistek: pani Romany Rusek oraz pani Katarzyny Gadowskiej.

/PS/