Finał międzyszkolnych rozgrywek „Chłopska Szkoła Biznesu”

Finał międzyszkolnych rozgrywek „Chłopska Szkoła Biznesu”

Uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie technik ekonomista – Jakub Grzyb i Dawid Perończyk z klasy 2EG wzięli udział w finale międzyszkolnych rozgrywek w ramach akcji edukacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”. W finale udział wzięli uczniowie z 23 szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego. Finał odbył się na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie. Niestety nie udało się zająć miejsca na podium, ale uczniowie zdobyli cenne doświadczenie. Po emocjonujących rozgrywkach organizatorzy zafundowali uczestnikom imprezy 1,5 godzinny spacer po Krakowie z przewodnikiem.

Chłopska Szkoła Biznesu to planszowa gra ekonomiczna, w którą równocześnie może grać od 12 do 30 osób w wieku od 12. roku życia. Gra została opracowana przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie jako narzędzie edukacyjne, szkoleniowe lub integracyjne, służące do pracy z grupą. Gra jest prostą symulacją mechanizmów wolnego rynku, na którym można obserwować takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji, negocjacje handlowe i wiele innych.

Klikając w ten link http://csb.mik.krakow.pl/opis-gry/ dowiesz się jak przebiega rozgrywka Szkoły Biznesu.