Hat trick w XVII Powiatowym rajdzie na orientację

Hat trick w XVII Powiatowym rajdzie na orientację

W dniu 22.09.2022 r. reprezentacja naszej szkoły w ilości ponad 70 osób wzięła udział w XVII POWIATOWYM RAJDZIE NA ORIENTACJĘ. Organizatorem imprezy było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie.

Odnieśliśmy kilka sukcesów:

– I miejsce w kat. indywidualnej – Igor Bednarczyk i Oskar Palka uczniowie kl.2 R

– I miejsce w kat. drużynowej

– I miejsce w kat. najliczniejsza reprezentacja szkoły

Naturalnym terenem do uprawiania biegów na orientację są lasy. Dlatego też patronat nad imprezą obejmują zawsze Lasy Państwowe, wychodząc naprzeciw miłośnikom tej dyscypliny. W biegach na orientację ważna jest przede wszystkim umiejętność czytania mapy, która jest nieco inna od tych używanych podczas leśnych wędrówek. W związku z tym w tego typu biegach ważne są nie tylko nogi i płuca, ale także racjonalne myślenie . Dumni jesteśmy z naszej młodzieży, która chętnie bierze udział w zmaganiach i osiąga sukcesy.