II Olimpiada Wiedzy Statystycznej – etap wojewódzki

II Olimpiada Wiedzy Statystycznej – etap wojewódzki

Do etapu wojewódzkiego II Olimpiady Wiedzy Statystycznej, której organizatorami jest Główny Urząd Statystyczny i Ministerstwo Edukacji Narodowej, zakwalifikowali się wszyscy startujący uczniowie naszej szkoły tj. 12 osób, które uzyskały wymaganą liczbę punktów. Niestety regulamin w takim przypadku przewidywał, że do kolejnego etapu kwalifikują się wyłącznie uczniowie z najwyższą liczbą punktów. Etap wojewódzki odbył się 9 stycznia 2018 r. w Krakowie na Uniwersytecie Ekonomicznym. Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Pasierbek /kl. 2E/, Iwona Kuchta /kl. 3AE/ oraz Anna Kwadrans /kl. 3AE/, które zmagały się z niełatwymi pytaniami i zadaniami praktycznymi z matematyki, statystyki i ekonomii. Wprawdzie nie udało nam się zakwalifikować do etapu ogólnopolskiego, ale nasza wiedza znacznie się poszerzyła. W trakcie przerwy zwiedziliśmy Uniwersytet Ekonomiczny, uczestniczyliśmy w wykładzie, poznaliśmy prawdziwy świat studenta. Może kiedyś na tej właśnie uczelni nasi uczniowie zdecydują się pogłębiać swoją wiedzę. Przed nami kolejne wyzwanie – Europejska Olimpiada Statystyczna. Trzymamy kciuki!

/Marta Tybor/