Jak gotowały nasze mamy, czyli kuchnia 20 – lecia międzywojennego…

Jak gotowały nasze mamy, czyli kuchnia 20 – lecia międzywojennego…

Środowe popołudnie młodzież ZSE-Ch wraz z opiekunem (panią Moniką Mędrzyk) spędziła  w Kawiarni Naukowej w Muzeum w Chrzanowie. Prelekcję wygłosiła Aleksandra Zaprutko – Janicka autorka bestsellerowej „Okupacji od kuchni” oraz książki „Dwudziestolecie od kuchni”. Spotkanie było szczególną lekcją historii o trudnych latach po odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Głównym motywem była kobieta – gospodyni wiejska zmagająca się z trudami codziennego życia w rolnym gospodarstwie. Kobieta – kucharka przygotowująca posiłki z produktów wytworzonych we własnym gospodarstwie. Prelegentka przedstawiła sposób przechowywania produktów spożywczych oraz typowe dla epoki przepisy kulinarne. Ciekawostką były opowieści o oszustwach kupców.

/MM/