Konkurs Wiedzy o górach – 2022 r.

Konkurs Wiedzy o górach – 2022 r.

Wielkim sukcesem zakończył się udział naszej szkoły Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w X Konkursie Wiedzy o Górach, który odbył się 4 listopada 2022 roku. Pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej zdobył uczeń klasy 2R Igor Bednarczyk. W kategorii zespołu szkolnego, pierwsze miejsce zdobyła drużyna Igor Bednarczyk z klasy 2R i Buchnat Justyna z klasy 2R. Puchar prezesa Zarządu głównego PTT dla najlepszego zespołu Szkolnych Kół Krajoznawczych Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego zdobyła Weronika Odrowąż z klasy 2R i Bogusz Oskar z klasy 2S.

X Powiatowy Konkurs Wiedzy o górach ,,TATRY POLSKIE’’ zorganizowany był dla szkół ponadpodstawowych i podstawowych w Powiecie Chrzanowskim oraz szkolnych kół PTT Patronem honorowym był starosta Chrzanowski Andrzej Uryga, Burmistrz miasta Chrzanowa i Prezes Zarządu Głównego PTT.

Organizatorem KONKURSU było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie. Celem konkursu, była popularyzacja wiedzy o górach Polski, zakres tematyczny obejmował wiedzę z geografii, topografii, geologii i hydrologii Tatr Polskich, faunę i florę ,szlaki turystyczne oraz ochronę przyrody.