Literacki sukces Mileny Draganik – uczennicy klasy 1A

Literacki sukces Mileny Draganik – uczennicy klasy 1A

Talent Mileny został doceniony w Powiatowym Konkursie Literackim: „Opowiem Ci o…”, w którym zajęła II miejsce. Organizatorami konkursu były redakcje dwóch gazet:  Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej – „Przełom „oraz „Nad poziomy 2.0” –  gazetka I LO w Chrzanowie. Opowiadanie Mileny ukazało się na łamach „Przełomu”. W tym samym numerze mogliśmy również przeczytać krótki artykuł o naszej utalentowanej autorce.

Milena mieszka w Libiążu. Jest uczennicą pierwszej klasy technikum, zdecydowała się na kierunek technik – analityk ze specjalnością kryminalistyczną. Jej wybór był  nieprzypadkowy – interesuje ją kryminologia i biochemia. Naukową fascynację  łączy z miłością do literatury. Sięga głównie do klasyki kryminału – zatem po twórczość Agathy Christie, Arthura Conana  Doyle’a ( wykreował postacie Sherlocka Holmesa, doktora Watsona). Poza tym czytuje również Sapkowskiego, Tokarczuk, bliska jest jej poezja Szymborskiej, Barańczaka i Herberta.

Milena do tej pory ćwiczyła swój warsztat literacki, dopisując alternatywne zakończenia przeczytanych książek lub obejrzanych filmów. Czasem, kiedy nie podoba mi się zakończenie książki lub filmu, piszę własne,  które bardziej mnie satysfakcjonuje – stwierdza nasza literatka.

Swoją przyszłość zawodową wiąże z obranym kierunkiem technikum, aczkolwiek – jak przyznaje – dużo łatwiej jest jej uczyć się przedmiotów humanistycznych. Literaturę pozostawia jednak w obszarze swoich pasji. Marzenie Mileny – by napisać własną powieść – pewnie za jakiś czas się spełni…