Literatura łączy pokolenia

Literatura łączy pokolenia

SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLUBOWICZÓW DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI MBP W CHRZANOWIE I DYSKUSYJNEGO KLUBU KULTURALNEGO ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNO-CHEMICZNYCH W TRZEBINI Z OKAZJI JUBILEUSZU 60-LECIA SZKOŁY.

Spotkanie poświęcone było książce Dymitra Glukhovskiego pt.: „Metro 2033”. Książka pomimo upływu lat od pierwszego wydania nie traci na popularności w środowisku młodzieżowym, lecz nie tylko. W Roku Stanisława Lema postanowiliśmy porozmawiać o współczesnej fantastyce w postapokaliptycznym wymiarze.

Różnica wieku członków obydwu klubów nie przeszkodziła w literackiej dyskusji, a jej pikanterii przydawała niewątpliwie różnica zdań na temat poruszanych kwestii. Warto dodać, że Miejska Biblioteka w Chrzanowie zajęła pierwsze miejsce w Małopolsce i piętnaste w Polsce w Rankingu Bibliotek Instytutu Książki i Rzeczpospolitej. Uczniowie mieli zatem okazję zmierzyć się z wysokim poziomem dyskutantów i poradzili sobie znakomicie.

Spotkanie odbyło się w dużej mierze dzięki dwóm wspaniałym Paniom, koordynatorkom chrzanowskiego DKK, Pani Oldze Nowickiej i Pani Ewelinie Deludze, które z ogromną serdecznością i gościnnością kolejny nas podjęły nas w bibliotece. Niewątpliwie w spotkaniu pomógł fakt, iż nauczyciele naszej szkoły są czynnymi uczestnikami chrzanowskiego DKK.