Na wybory marsz!

Na wybory marsz!

20 października w ZSE-Ch odbyły się szkolne prawybory parlamentarne. Po raz kolejny, we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, wzięliśmy w ten sposób udział w ogólnopolskiej akcji „Młodzi głosują”. Jej cel jest jeden – zachęcenie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym naszej Ojczyzny.Tym razem byliśmy jedną z 1675 szkół, które przeprowadziły tę akcję, a nasi uczniowie znaleźli się wśród 4479 uczestników głosowania. Ze szkół podległych władzom powiatowym byliśmy jedynymi poza chrzanowskim II LO.

Pełnoletnim przypominamy w ten sposób o zbliżających się, najczęściej pierwszych, wyborach w których mogą wziąć udział. Tym, którzy jeszcze nie mają osiemnastu lat chcieliśmy natomiast uświadomić, że już niedługo także od nich zależeć będzie kierowanie krajem.

Wyniki zostaną opublikowane po zakończeniu ciszy wyborczej.

/PS/