Nie badź durny, idź do urny!

Nie badź durny, idź do urny!

W środę 9 października odbyły się szkolne prawybory parlamentarne „Młodzi Głosują” organizowane we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Młodzież klas II – IV mogła wyrazić swoje poparcie dla pięciu ugrupowań, które faktycznie startują w zbliżających się wyborach parlamentarnych w naszym okręgu. I uczyniła to dość licznie – frekwencja wyniosła 63,7%. Poszczególne komitety uzyskały: 1. Konfederacja Wolność i Niepodległość – 30%, Sojusz Lewicy Demokratycznej – 27%, Koalicja Obywatelska – 23%, Prawo i Sprawiedliwość – 13%, Polskie Stronnictwo Ludowe – 7%.

Po co taka akcja? Aby pełnoletnim przypomnieć o zbliżających się wyborach. A wszystkim młodym obywatelom, aby uświadamiać, iż już niedługo to na ich barkach spocznie odpowiedzialność za własne życie i za takie wybory, aby to życie było udane, szczęśliwe i bezpieczne. To wasze – droga młodzieży – decyzje będą wpływały na wasz los, na los osób wam bliskich czy niezadługo na los waszych dzieci. Czy naprawdę chcecie ten los zostawiać w rękach innych ludzi? Dlatego nie bądź durny młody człowieku i idź do urny! Teraz, jutro i zawsze. /PSiejka/