Noc młodych naukowców. Edycja 2017.

Noc młodych naukowców. Edycja 2017.

Uczniowie naszej szkoły /ekonomiści i hotelarze/ po raz kolejny wzięli udział w organizowanych co roku na uczelniach w całej Polsce „Nocy Naukowców”. Zapytani o chęć udziału w imprezie bez wahania zdecydowali się spędzić piątkowe popołudnie i wieczór na obcowaniu z nauką. Wraz z paniami Martą Tybor i Elżbietą Głuch, w dobrych humorach i śpiewem na ustach (dosłownie) udali się do Krakowa na Politechnikę Krakowską, gdzie uczestniczyli w eksperymentach i pokazach prowadzonych przez docentów, doktorantów i studentów pod hasłem „Ekstremalne Ścieżki Edukacyjne”. Następnie przemieściliśmy się na Kampus Politechniki – Wydział Mechaniczny. Tam naukowcy wprowadzili nas w świat robotyki humanoidalnej NAO, wirtualnej rzeczywistości, drukarek 3D, najdokładniejszych systemów pomiarowych na świecie i narzędzi inżynierii odwrotnej (lasera białego, laserowych głowic triangulacyjnych). Uczestniczyliśmy w zajęciach z zakresu wyrobu hydrożelu i zagęszczania środków spożywczych. Nie sposób w krótkiej relacji opisać co zobaczyliśmy. Świat nauki jest imponujący!

/M. Tybor/