Olimpiada Przedsiębiorczości

Olimpiada Przedsiębiorczości

Eliminacje okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczości już za nami!

Do XI edycji Olimpiady zgłosiło się ponad 17,5 tys. uczniów z 1051 szkół z całej Polski. W okręgu małopolskim wystartowało 3719 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z czego tylko 258 zakwalifikowało się kolejnego, okręgowego etapu. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły: Klaudia Kosowska /III EŻ/, Wojciech Kapuściński /3A/ i  Krzysztof  Błasiak  /1AE/. Uczniowie przygotowywali się sumienie, poszerzając swoją wiedzę poprzez czytanie fachowej literatury, rozwiązywanie testów z ubiegłych edycji i analizowanie zadań sytuacyjnych.

Eliminacje okręgowe odbyły się 3 marca 2016 r. w pięciu uczelniach ekonomicznych: Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (gdzie w zmaganiach uczestniczyli nasi reprezentanci), Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Do eliminacji centralnych dostało się 10 zawodników, a uczniom ekonomika niewiele zabrakło, aby znaleźć się w tym gronie. Jednak jak sami zgodnie twierdzą, było to dla nich ciekawe doświadczenie, wspaniała zabawa współczesną ekonomią i oczywiście możliwość poszerzenia swojej wiedzy.

Zawodnicy mieli okazję wysłuchać wykładu na temat e-marketingu, który wygłosiła doktorantka UE oraz mogli porozmawiać z rektorem Uniwersytetu. Zdobyli również Certyfikat Wiedzy Ekonomicznej YoungMBA, upoważniający do egzaminu w Warszawie oraz możliwość odbycia kursu. Uzupełnieniem były nagrody książkowe i nagrody specjalne w postaci bezpłatnych kursów e-learningowych  „Pierwszy krok w biznesie”.

Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach bo Bogaty jest taki człowiek, dla którego świat jest nieustannym odkrywaniem” – to hasło towarzyszy naszym ekonomistom w ciągłym poszerzaniu wiedzy.

Gratuluję, dziękuję za zaangażowanie i życzę dalszych sukcesów w poszerzaniu wiedzy ekonomicznej

Marta Tybor

 

/M. Tybor, P. Siejka/