Olimpijskie zwycięstwo należy do ZSE-CH w Trzebini!!!

Olimpijskie zwycięstwo należy do ZSE-CH w Trzebini!!!

Wybrzmiały już zwycięskie fanfary. Media telewizyjne, prasowe i social media w całym kraju wszem i wobec ogłosiły, że 1 miejsce w centralnym etapie Olimpiady ZUS „Warto więcej wiedzieć o ubezpieczeniach społecznych” zdobyły ekonomistki Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini: Dominika Kłeczek (IVEG), Aneta Chlebowska (2AE), Natalia Zajega (1EH).

W drodze po zwycięski laur, dziewczyny pokonały 3600 uczestników Olimpiady z ponad 1 tys. szkół w Polsce. W finale pokonały 19 zespołów 3 osobowych – finalistów etapów wojewódzkich w kraju.

Głównym powodem tworzenia zespołów jest tzw. efekt synergii. Przestrzegając zasad pracy zespołowej,  uzyskujemy „wartość dodaną”, która wynika z połączenia starań, wiedzy, umiejętności i doświadczenia pojedynczych osób. 

Etap centralny składał się z 3 tur. W każdej turze należało odpowiedzieć na 10 pytań. Dominika, Natalia i Aneta-  pracując jako zespół – odpowiedziały na wszystkie pytania bezbłędnie, zdobywając 30 punktów na 30 możliwych.

Organizatorem Olimpiady rokrocznie jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, pod patronatem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Rolę gospodyni finału Olimpiady pełniła prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Szczególnymi gośćmi uroczystości byli: dyrektor generalny MEiN Sławomir Adamiec, który odczytał list gratulacyjny od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Barbara Socha, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Wszystkim uczestnikom Olimpiady należą się słowa uznania i gratulacje. Organizatorom należą się słowa podziękowania za organizację i dbałość o każdy szczegół uroczystości. Doceniamy zaangażowanie naszego chrzanowskiego ZUS-u, a w szczególności Pani koordynator Barbary Korpała. Dziękujemy.

Serdecznie gratulujemy naszym ekonomistkom zwycięstwa i zdobytych indeksów na wybrane przez siebie uczelnie.  BRAWO!!! Jesteśmy dumni z sukcesu naszych uczennic!

Więcej:

Młodzież z Trzebini najlepsza z ubezpieczeń społecznych – https://www.zus.pl/-/m%C5%82odzie%C5%BC-z-trzebini-najlepsza-z-ubezpiecze%C5%84-spo%C5%82ecznych?redirect=%2Fbaza-wiedzy%2Fedukacja%2Faktulanosci

https://www.facebook.com/olimpiadaoubezpieczeniachspolecznych

Tekst i zdjęcia: Maria Mendela