Baza transportowa w Jaworznie

W dniu 2.12.2022 roku dwie klasy pierwsze 1 R i 1S miały możliwość odbycia zajęć praktycznych w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Jaworznie. Dzięki uprzejmości pana Adriana Słupskiego mogliśmy zwiedzić całą bazę transportową, stacje naprawcze oraz posłuchać prelekcji na temat nowoczesnych autobusów miejskich, ładowanych elektrycznie za pośrednictwem pantografu. Podczas pobytu na terenie firmy uczniowie poszerzyli swoją […]

Wręczenie dyplomów

2 grudnia 2022 roku w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w tym szczególnym gronie znalazły się także uczennice naszej szkoły.Stypendium Prezesa Rady ministrów otrzymały: Anita Godyń z klasy 3S oraz Patrycja Mokrzycka z klasy 4S.Pamiątkowe dyplomy wręczyła pani Barbara Nowak […]

II miejsce w Małopolskim Konkursie „Stół Pięknie Nakryty-Zima w kuchni i na stole” w Krakowie

Dnia 24 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 2 im. Prof. Odona Bujwida w Krakowie odbył się XIX Małopolski konkurs „Stół pięknie nakryty – zima w kuchni i na stole”. Temat konkursu nawiązywał do zimy, w konkurencjach należało wykorzystać naturalne składniki oraz przyprawy, które zimą pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka. Naszą szkołę godnie […]

I Powiatowy Konkurs Transportowy

W dniu 28.11. 2022 r. odbył się I Powiatowy Konkurs Transportowy, który został zorganizowany w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini. Konkurs rozpoczęła pani dyrektor Renata Bębenek uroczystą przemową powitalną. Konkurs składał się z dwóch części, pierwsza to test wiedzy teoretycznej i  zadania obliczeniowe dotyczące transportu oraz magazynowania. Następnie uczestnicy konkursu przygotowywali makietę magazynową według ścisłe […]

Talenciaki

Akcja zbierania talencików organizowana przez Samorząd Uczniowski zakończona! Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim naszym nauczycielom, administracji i obsłudze, uczniom i ich rodzinom, za udział w akcji Lidla „Szkoły pełne talentów”. Udało nam się zebrać 6450 talenciaków. Talenciaki wymieniliśmy na trzy wartościowe nagrody, które będą służyły Naszej młodzieży i są to: stół do piłkarzyków, znaczniki drużynowe, które […]

15 listopada 2022 r. – Turniej siatkarski szkół podstawowych

15 listopada 2022 r. w naszej szkole gościliśmy siatkarzy i siatkarki ze szkół podstawowych. Turniej rozegrały 4 drużyny, między innymi: SP8 z Trzebini, SP8 z Chrzanowa, SP z Woli Filipowskiej oraz SP1 z Krzeszowic. Jako gospodarze przyjęliśmy naszych gości stołem pysznych przekąsek przygotowanych przez naszych uczniów z klasy o kierunku gastronomicznym. Rozgrywki odbyły się w […]