Poznajemy swoje zawody

Poznajemy swoje zawody

13 listopada ekonomiści i hotelarze z kl. 1 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, której celem było zapoznanie się z pracą w wybranych przez nich zawodach oraz integracja uczniów.

W krakowskim oddziale Narodowego Banku Polskiego zapoznali się z funkcjonowaniem systemu bankowego w Polsce i sposobami zabezpieczeń banknotów. Wysłuchali prelekcji i mogli m.in. przyglądnąć się banknotom o najwyższym nominale w Polsce – 500 zł.  Następnie odwiedzili jeden z najstarszych hoteli w Krakowie – Hotel Europejski. Jest to obiekt 3* o eleganckim, starodawnym wystroju. Interesująca okazała się myśl przewodnia  hotelu – zasada wyznawana przez  pracowników, którą zwykła mawiać wielka dama z rodu Łapińskich – Maria Kazimiera Odrowąż „W dobrym hotelu gość dostaje wszystko o co prosi, a w bardzo dobrym hotelu dostaje to bez proszenia”.

Dzięki spotkaniu z pracownikami obu jednostek uczniowie mogli zweryfikować teorię z praktyką i powoli poznawać tajniki swoich zawodów.  Dodatkowym punktem programu wycieczki była wizyta w „Escape roomie”, która pomogła w integracji  grupy i dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń.

EG