Praktyki zawodowe uczniów kształcących się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali.

24 uczniów z klasy 3R kształcących się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali odbywa obecnie praktykę zawodową w portach lotniczych. Realizują ją dzięki podpisanym porozumieniom z Centrum Symulacji Lotów w Warszawie, Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie oraz w firmą handlingową LS Airport Services, która obsługuje port m. in w Krakowie i w Katowicach.

Praktykę rozpoczęli od profesjonalnych szkoleń oraz onboardingu, czyli procesu, który przechodzą wszyscy nowi pracownicy danej firmy. Ma on za zadanie przygotowanie ich do wykonywania codziennych obowiązków, naukę nowych umiejętności i procedur obowiązujących w porcie lotniczym, integrację z zespołem oraz poznanie kultury firmowej.