Śladami krakowskich hoteli…

Śladami krakowskich hoteli…

16 marca uczennice klasy pierwszej o profilu technik hotelarstwa ze swoim nauczycielem zawodu panią Elżbietą Głuch uczestniczyły w wycieczce zawodoznawczej do hoteli w Krakowie. Tym razem wybrałyśmy dwa hotele usytuowane blisko Dworca Głównego PKP, kierujące swą ofertę do podobnego segmentu gości, jednak znacznie różniące się pod wieloma względami. Hotel „Europejski” posiadający 3 gwiazdki jest hotelem historycznym, założonym w 1884 r. przez Jana K. Lubicza. Mieści się w starej trzypiętrowej kamienicy, posiada 42 pokoje i apartamenty o wyjątkowym, iście królewskim wystroju, stylowe sale restauracyjne, ogród letni oraz kilka sal konferencyjnych. Hotel „Andel’s” natomiast jest nowoczesnym, sześciopiętrowym obiektem otwartym w 2007 r. o standardzie 4 gwiazdek. Do dyspozycji gości jest 159 pokoi, restauracja, bar, 5 sal konferencyjnych, część rekreacyjna  i podziemny parking. Wystrój tego hotelu jest zupełnie inny, dominuje prosta forma, większa przestrzeń i nowoczesny desing. Oba obiekty charakteryzują się dużym zainteresowaniem, szczególnie gości biznesowych (wszystkie sale konferencyjne w tym dniu były zajęte). Pracownicy recepcji pokazali nam wystrój kilku pokoi, oprowadzili po najważniejszych częściach budynków i zapoznali  z  tajnikami pracy hotelarza, dzięki czemu można było zweryfikować nauczaną teorię z praktyką.

/E. Głuch, K. Zając, PS/