Szkolna akcja pomocy Ukrainie

Szkolna akcja pomocy Ukrainie

W ramach Szkolnej Akcji Pomocy Ukrainie zakończyliśmy pierwszą zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Uczniowie oraz nauczyciele wzięli aktywny udział w niesieniu pomocy narodowi ukraińskiemu w tak trudnej, wojennej sytuacji. Zebrano wiele potrzebnych artykułów spożywczych, higieny osobistej, koce, lekarstwa, środki opatrunkowe itd.

Zebrane dary zostały przekazane do punktu zbiórki w sklepie Intermarche w Trzebini, gdzie bezpośrednio trafią do mieszkańców okupowanej Ukrainy oraz ludności ukraińskiej przebywającej na terenie gminy Trzebinia. Jesteśmy w kontakcie z koordynatorem punktu przechowywania rzeczy, dlatego też będziemy na bieżąco dostarczać dary, które zostaną zebrane w naszej szkole.

Część zebranych artykułów dziecięcych przekazaliśmy także do szpitala we Lwowie. Zebraną odzież staramy się dostarczać bezpośrednio do potrzebujących ukraińskich rodzin lub do punktów zbiórki odzieży przeznaczonych dla nich.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dar serca. Społeczność ZSECH po raz kolejny udowodniła, że jesteśmy solidarni, pomocni i nieobojętni na los drugiego człowieka.

Organizatorzy akcji: Katarzyna Szafraniec-Witkowska i Dariusz Łętowski