Technik ekonomista dołączył do zespołu Zwolnieni z teorii

Technik ekonomista dołączył do zespołu Zwolnieni z teorii

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista w klasie 2EG przez okres nauki zdalnej  listopad-czerwiec włączyli się w realizację dodatkowych zadań na platformie Zwolnieni z teorii. Dzielnie i systematycznie zdobywali punkty poznając tajniki tworzenia projektów społecznych i doświadczenie w prowadzeniu projektów.

Tworzenie własnego projektu społecznego niewiele różni się od realizacji projektów w dużej firmie czy startupie. Ustala się zakres, harmonogram i budżet, a potem wdraża się w to w życie: negocjuje się z partnerami, pozyskuje finansowanie i pracuje ze swoim zespołem. Projekt społeczny w CV pokazuje, że umie się skutecznie działać. Każdy taki projekt społeczny komuś pomaga, a realizujący mają wpływ na swoje otoczenie! Realizując projekt w Zwolnionych z Teorii, uczniowie sami określają temat działań, w które się zaangażują, sami decyduje z jak będzie wyglądał ich projekt. To dobra okazja, żeby rozwinąć swoją pasję.

Taki właśnie cel przyświecał uczniom: Natalii Kopciuch. Natalii Kłeczek. Klaudii Kosek, Wiktorii Gąsienica-Spyra oraz Bartkowi Jonczykowi, którzy wspólnie, pod okiem mentora, zrealizowali swój projekt „ E-tam, wystarczy wiedzieć..”  czyli jak zadbać o swoje zdrowie, co jeść, aby być EKO „ Stworzyliśmy grupowego Instagrama, na którym regularnie zamieszczaliśmy posty o szkodliwych składnikach w żywieniu. Dzięki takiemu działaniu zyskaliśmy grona osób nas obserwujących oraz zainteresowanych projektem. Następnie wspólnie wykonaliśmy prezentację o e-dodatkach i zdrowym odżywianiu, którą chcieliśmy opublikować i przedstawić w Internecie. Zaprojektowaliśmy także ulotki, które były roznoszone w naszych miejscowościach dnia 10.04.2021 roku. Dzięki temu więcej ludzi dowiedziało się o naszym projekcie. Tak więc, dzięki naszemu projektowi wiele osób dowiedziało się o szkodliwych składnikach w żywności. Czujemy radość, że mogliśmy uświadomić ludzi co znajduje się w jedzeniu, które na co dzień spożywamy” – relacjonują zaangażowani w projekt uczniowie.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią prezentacji, a także z postami na Instagramie.  Zapraszamy 😊