Turystyka w Polsce, zwłaszcza po wejściu do Unii Europejskiej, to dziedzina dynamicznie się rozwijająca. Stale wzrasta liczba Polaków, którzy pragną podróżować i zwiedzać. Jednocześnie przybywa cudzoziemców chcących poznawać piękne polskie krajobrazy i ważne historycznie miejsca.

Jeżeli lubisz podróżować, nawiązywanie kontaktów międzyludzkich nie sprawia Ci problemów i z turystyką chcesz związać swoje życie zawodowe, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie. Ucząc się u nas, weźmiesz udział w wielu wycieczkach zawodowych (m. in. Kraków, Wisła, Bochnia), targach turystycznych, spotkasz się z pracującymi w tym zawodzie przewodnikami i pilotami wycieczek, a także będziesz mógł przystąpić do Szkolnego Koła Krajoznawczego Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą Ci znaleźć zatrudnienie w biurach podróży i biurach obsługi hoteli, w informacji turystycznej, jak również podjąć pracę w charakterze pilota wycieczek i przewodnika turystycznego.