Technik żywienie i usług gastronomicznych ze specjalnością CATERING DIETETYCZNY

Innowacja pedagogiczna dotycząca cateringu dietetycznego, to kompleksowy zestaw nowatorskich podejść i praktyk, które integrują wiedzę z zakresu dietetyki, kulinariów, kontroli jakości oraz obsługi gastronomicznej. Gdzie szczególny nacisk kładzie się na zdrowe odżywianie oraz zaspokajanie indywidualnych potrzeb żywieniowych klientów.

Jednym z kluczowych elementów tej innowacji jest wykorzystanie najnowszych osiągnięć naukowych z dziedziny dietetyki, aby dostarczyć wysokiej jakości posiłki, które nie tylko smakują wyśmienicie, ale również wspierają zdrowie i dobre samopoczucie. Uczeń pozna dodatkowo jak opracować i wdrożyć specjalne menu dostosowane do osób  z różnymi potrzebami dietetycznymi, uwzględniając przy tym alergie pokarmowe, nietolerancje oraz preferencje żywieniowe klientów.

W ramach tej innowacji pedagogicznej, uczniowie uczą się nie tylko przygotowywać zdrowe i zrównoważone posiłki, ale także zdobywają umiejętności związane z planowaniem cateringu dietetycznego dla różnych grup wiekowych i celów zdrowotnych. Dzięki praktycznym zajęciom, symulacjom biznesowym oraz praktykom zawodowym, uczniowie  zdobywają niezbędną wiedzę i doświadczenie, które umożliwiają im skuteczne działanie w branży cateringowej o specjalizacji dietetycznej.