Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022

W Zespole Szkól Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini 1 września 2021 r. oficjalnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/2022 r.

Podczas uroczystej akademii prowadzonej przez naszą młodzież przywitaliśmy Panią Dyrektor Renatę Bębenek, grono pedagogiczne, obsługę szkoły, młodzież oraz zaproszonych gości. W tym roku mieliśmy okazję gościć Starostę Powiatu Chrzanowskiego pana Andrzeja Urygę, honorowych przyjaciół naszej szkoły pana Tadeusza Szybalskiego oraz panią Małgorzatę Łukaszewską, a także przedstawicieli Rady Rodziców.

W roku szkolnym 2021/2022 naukę w naszej szkole rozpocznie pięć nowych klas pierwszych, które będą mogły się kształcić w wybranych przez siebie zawodach.

Podczas części oficjalnej odśpiewaliśmy hymn narodowy oraz upamiętniliśmy rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej, największej wojny zapisanej na kartach historii. II wojna światowa była najkrwawszą wojną w historii ludzkości, w której Polska poniosła największe straty i szkody demograficzne spośród wszystkich państw walczących i okupowanych.

Część artystyczna akademii wyłoniła nowe talenty muzyczne oraz umiliła nam ten wspaniale spędzony czas. Roksana i Karina Skrzypkowskie z klasy 3 zaśpiewały piosenkę Sanah- „Etc”, Karolina Wiecheć zaśpiewała piosnek Kwiatkowskiego „Bez Ciebie” w duecie z Kacprem Wiechciem, który zagrał na gitarze elektrycznej.

Pięknie zaprezentowali się również przedstawiciele zawodów, w których kształcimy: technicy eksploatacji potów i terminali, technicy spedytorzy, technicy ekonomiści, technicy analitycy. Następnie klasy pierwsze z wychowawcami przeszły do wyznaczonych klas na spotkania organizacyjne.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor, całemu gronu pedagogicznemu, wszystkim gościom oraz uczniom za obsługę i udział w akademii.

Dziękujemy również firmie „Cuda wianki”– Pani Dorocie Bobie za wypożyczenie dekoracji.