Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji

Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji

W miniony czwartek nasza młodzież z klasy I PS (technik eksploatacji portów i terminali/technik spedytor) o specjalności policyjnej odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Chrzanowie.

Na wstępie Małgorzata Łukaszewska z Zespołu d.s. Nieletnich i Patologii przedstawiła strukturę organizacyjną chrzanowskiej jednostki i omówiła główne zagadnienia, jakimi zajmują się poszczególne wydziały. Uczniowie mieli też możliwość wysłuchania „historii z życia wziętych”, które przedstawił jeden z najbardziej doświadczonych techników zatrudnionych w komendzie asp. sztab. Tadeusz Jendrys. Opowiedział on o swojej pracy głównie przez pryzmat jego roli na miejscu zdarzenia, rodzajach i sposobie zabezpieczania śladów i dowodów, a także o tym czemu służą te czynności. Najwięcej entuzjazmu wzbudziły zajęcia praktyczne, chętni mogli zapozować do zdjęć sygnalitycznych, które wykonuje się podejrzanym, a także poddać się skanowaniu odbitek linii papilarnych.

Podczas zwiedzania komendy młodzież na własne oczy mogła zobaczyć jak na co dzień pracują policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego, zwiedziła też strzelnicę, niebieski pokój służący do przyjaznych przesłuchań i przyjrzała się pracy na dyżurce.

Była to jak widać wizyta bardzo efektywna i dostarczająca naszym uczniom wielu nowych informacji.

/zdjęcia stanowią własność KPP w Chrzanowie/

/zmodyfikowany tekst autorstwa asp. sztab. Katarzyny Dąbkowskiej/