Wizyta zawodoznawcza w ZUS i US w Chrzanowie

Wizyta zawodoznawcza w ZUS i US w Chrzanowie

Uczniowie naszej szkoły, kształcący się w zawodzie technik ekonomista, odbyli wycieczkę zawodoznawczą do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowegow Chrzanowie.
Głównym celem wyjazdu było przybliżenie uczniom siedziby organizacji i charakteru pracy urzędników zarówno ZUS jak i US w Chrzanowie.
Ponadto ekonomiści mieli okazję skonfrontować wiedzę z zakresu wprowadzonych przez Nowy Ład 1.0, 2.0 zmian w formach opodatkowania, zmian w obliczaniu składki zdrowotnej w zależności od stosowanej formy opodatkowania, zmian w wysokości opodatkowania i skali podatkowej , a także zmiany w algorytmie obliczania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych.
Mało osób wie, że nie musi wychodzić z domu, aby załatwić sprawę w ZUS. Można spotkać się z pracownikiem ZUS przez Internet – podczas e-wizyty. Można umówić się na wizytę w oddziale również on-line, rezerwując sobie kolejkę.
Zarówno nasi ekonomiści, jaki i pracownicy ZUS i US zachęcają potencjalnych klientów dokorzystania z Platformy Usług Elektronicznych on-line, https://www.zus.pl/pue.
Z kolei nowy serwis informacyjno-transakcyjny e-Urząd Skarbowy jest wspaniałą alternatywą dla kolejek przed okienkiem w US.

E-UrządSkarbowy to rozwiązanie, które pozwala załatwić wszystkie sprawy urzędowe z fiskusem.
Poprzez e-Urząd Skarbowy zapłacimy mandat i sprawdzimy stan rozliczeń podatkowych. To wszystko bez wychodzenia z domu, za to przy użyciu smartfona lub komputera. Jeżeli jednak zdecydujesz się na wizytę w Urzędzie Skarbowym, to wcześniej możesz umówić się na wizytę, wypełniając formularz on-line na stronie właściwego Urzędu Skarbowego lub na stronie podatki.gov.pl. Przez formularz online można umówić wizytę, której termin przypada w ciągu najbliższych 14 dni.

Użytkownik chcący korzystać z pełnej funkcjonalności portalu PUE jak również e-Urząd Skarbowy musi być posiadaczem profilu zaufanego. Sprawdź, jak założyćprofilzaufany. W razie problemów, nasi ekonomiści służą pomocą w jego założeniu. 😊