Wycieczka zawodowo-sportowa hotelarzy

Wycieczka zawodowo-sportowa hotelarzy

W poniedziałek 13 listopada klasa I b (technik hotelarstwa) odbyła wycieczkę zawodową do SILESIAN HOTEL w Katowicach. Uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania hotelu. Pani Manager Karolina Trzebiatowska oprowadziła klasę po budynku i pokazała pracę hotelarza od tzw. „podszewki”. Młodzież mogła przekonać się, iż praca w hotelu to ogromny wysiłek wielu osób, dbających o każdy detal mający na celu zapewnić komfort klientom.  Zwróciła uwagę jak ważną rolę spełnia osoba pracująca na recepcji – znająca minimum 2 języki obce, charakteryzująca się wysoką kulturą osobistą, która niejednokrotnie musi wykazać się kwalifikacjami psychologa. Nasi młodzi hotelarze mogli przekonać się w praktyce, ile pracy i wiedzy do zdobycia ich jeszcze czeka, aby w przyszłości mogli poprowadzić swój hotel.

Po części teoretycznej wycieczki klasa udała się na zajęcia praktyczne. Zgodnie z dewizą „W zdrowym ciele zdrowy duch uczniowie przenieśli się do Jumpcity, gdzie przez godzinę odbyli lekcje wychowania fizycznego ćwicząc na trampolinach.

/MB, PS/