XVI Dzień Ziemi w Powiecie Chrzanowskim

27 kwietnia 2016 roku w Domu Kultury Willa NOT w Sierszy, odbył się XVI Powiatowy Dzień Ziemi, organizowany przez Centrum Informacji Ekologicznej przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

Celem, który przyświecał idei tegorocznych obchodów Dnia Ziemi była kampania „Palący Temat – Niska Emisja!”, a więc ochrona powietrza i przeciwdziałanie tzw. niskiej emisji.

Po powitaniu gości, odbyła się prelekcja nt. poważnego problemu ekologicznego jakim jest niska emisja, przygotowana przez Pana Marcina Głowacza, pracownika Urzędu Miasta Trzebinia.

W ramach obchodów Dnia Ziemi odbyły się następujące konkursy:
• Test wiedzy nt. zjawiska niskiej emisji, zanieczyszczeń powietrza,
• Plakat z nakrętek – „Kolorowy świat”

• Plansza edukacyjna – „Niska emisja”.

Jury miało trudne zadanie, ale po długich debatach udało się wyłonić zwycięzców.

W kategorii szkoły gimnazjalne:
I miejsce – PG nr 2
II miejsce – PG nr 3
III miejsce – PG nr 1

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini
II miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących dla Dorosłych w Chrzanowie
III miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie
Wyróżnienie – I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie;
Publiczne Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Trzebini.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody książkowe, pendrive’y, notesy, kalkulatory, długopisy i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta Trzebinia oraz Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chrzanowie oraz Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

CENTRUM INFORMACJI EKOLOGICZNEJ
POWIATU CHRZANOWSKIEGO