Konkurs SKOK Jaworzno

Konkurs SKOK Jaworzno

27 kwietnia w naszej szkole odbył się już VIII konkurs „OMNIBUS SKOK Jaworzno”, w którym rywalizowali ze sobą uczniowie szkół gimnazjalnych naszego okręgu. Celem konkursu była promocja przedsiębiorczości i zapoznanie młodych ludzi ze współczesnymi produktami bankowymi. W tegorocznej edycji wzięło udział 26 uczestników z 7 gimnazjów. Organizatorzy konkursu – Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Jaworznie ufundowała nagrody dla zwycięzców w postaci tabletu, zestawu głośników i zestawu słuchawek. Wszyscy uczestnicy otrzymali firmowe kubki, długopisy i dyplomy.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Karolina Krupa z Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie

II miejsce – Aleksandra Łydek z Gimnazjum w Zagórzu

III miejsce – Szymon Moździerz z Gimnazjum nr 2 w Chrzanowie.

Organizatorami konkursu z ramienia naszej szkoły były panie: Elżbieta Głuch i Ewa Głuch.

Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY, a wszystkim gimnazjalistom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

 

W przerwie konkursu uczestnicy wzięli udział w quizie „Kocham Cię, Ekonomio!”  wzorowanym na popularnym programie TV „Kocham Cię Polsko!”, przygotowanym i przeprowadzonym przez nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Martę Tybor i Marię Mendelę oraz uczniów – ekonomistów z klasy 1 i 3. Gimnazjaliści dzielnie odpowiadali na pytania związane z tematyką ekonomiczną. Nasi uczniowie śpiewająco wprowadzali gimnazjalistów w kolejne rundy pokazując, że ekonomię można nie tylko wyśpiewać, ale również wytańczyć.
W radosnej atmosferze i dobrym humorze uczestnicy quizu zgłębiali wiedzę ekonomiczną , a przy tym doskonale się bawili. Mamy nadzieję, że owocem wspólnej zabawy będzie chęć poznawania przez gimnazjalistów tajników tej dziedziny nauki w naszej szkole. Wszak ekonomia to nauka ciekawa i ważna w naszym życiu.

Zdjęcia z konkursu SKOK są dostępne w galerii.

Zdjęcia z quizu „Kocham Cię, Ekonomio” są do obejrzenia na facebooku szkoły.