24 i 25 kwietnia na hali EXPO w Krakowie odbył się XI Festiwal Zawodów 2024

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Gabriela Olszowska, Małopolska Kurator Oświaty. Podczas targów prezentacje zawodów przygotowały technika, szkoły branżowe, szkoły wyższe, pracodawcy i służby mundurowe.

Uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini zaprezentowały pokaz serwisu synchronicznego, czyli sztuki serwisu kelnerskiego, którego formę, styl i zasady warunkują: ubiór kelnerów, odpowiednia zastawa stołowa oraz mistrzowskie umiejętności.

Uczennice klasy 4G Klaudia Bąk, Alicja Czachur, Alicja Dworak oraz z 2Ż Emilia Chodacka godnie reprezentowały szkołę bardzo wysokim poziomem kompetencji kelnerskich. Każdy ich pokaz odbywał się w obecności licznej grupy zainteresowanych osób.  Na zakończenie występu dziewczyny otrzymywały gromkie brawa oraz  słowa podziwu i gratulacje.