Zajęcia na symulatorach w największym Centrum Symulacji Lotów w Warszawie

Zajęcia na symulatorach w największym Centrum Symulacji Lotów w Warszawie

W dniu 29 kwietnia 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini po raz kolejny wzięli udział w warsztatach na symulatorach lotów w Warszawie. Podczas kilkugodzinowego szkolenia wysłuchali wykładów prowadzonych przez pilotów Lotu oraz przez zespół Flight Attendant oraz mieli okazję polatać na symulatorach lotów z instruktorami.

Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał certyfikat z wylatanych godzin. 

Dzięki współpracy naszej szkoły z Centrum Symulacji Lotów, uczniowie mają szansę na realizację praktyk i szkoleń w centrum, wyposażonym w najnowocześniejsze symulatory, w tym Boeinga 737 MAX oraz Airbusa A320. 🛫👩‍✈️

Zgodnie z postanowieniami umowy Centrum Symulacji Lotów objęło patronatem klasy w zawodzie Technik Eksploatacji Portów i Terminali, które kształcą się w naszej szkole. Z wyjazdów szkoleniowych mogą także skorzystać uczniowie innych oddziałów pasjonujących się lotnictwem. 

To dla naszej szkoły nie tylko partnerstwo, ale i możliwość rozwoju pasji lotniczych wśród młodych talentów.

Opiekunowie Beata Śledzińska i Iwona Kawala.