Pożegnaliśmy naszych maturzystów w wielkim stylu

Pożegnaliśmy naszych maturzystów w wielkim stylu

Uczniowie klas maturalnych 26 kwietnia zakończyli oficjalnie swoją edukację w naszym Ekonomiku. Ich pożegnaniu towarzyszyła uroczysta akademia. W części oficjalnej uhonorowano absolwentów, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem oraz tych, którzy swoimi osiągnięciami zasłużyli się w różnych dziedzinach. Z kolei część artystyczna okazała się wspaniałą niespodzianką zarówno dla abitturientów, jak i zgromadzonych gości.

Spośród ponad 130 uczniów klas piątych z najlepszym wynikiem ukończyła szkołę Aleksandra Kucharska kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa. Oprócz pamiątkowej statuetki Najlepszej Absolwentki otrzymała ona Złoty Indeks Akademii WSB, który daje jej możliwość nieodpłatnego studiowania na dowolnym wybranym kierunku uczelni. To jeden z warunków Porozumienia zawartego między szkołą a Akademią.

W części nieoficjalnej Ekonomik zaprezentował działające przy szkole sekcje artystyczne, zatem koła: taneczne, wokalne i teatralne. Program rozbawił do łez, sentymentalnie wzruszał, a przede wszystkim zachwycał. Serca publiczności podbili m.in tancerze, których występ uświetnił pokaz akrobatyki powietrznej aerial hoop Julii Palczewskiej. (Uczennica po występie w popularnym Mam Talent ma już na koncie całą listę sukcesów, w tym zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata w Szwecji).Prowadzeniem koła tanecznego zajmuje się ucząca geografii pani Agnieszka Janowska, aczkolwiek i sami uczniowie mają możliwość tworzenia własnych grup i choreografii. Stąd trudno było ukryć wzruszenie, gdy ze swoimi podopiecznymi żegnała się Julia Martyka – jedna z tegorocznych absolwentek.

Tradycją szkoły jest również Gala Ekonomerów przygotowana na wzór tej oscarowej. Nominowani uczniowie w kategoriach tj. Młody Einstein, Szwajcarski Zegarek czy Mega Metamorfoza przygotowali autoprezentacje w postaci krótkich filmików, które również rozbawiły do łez. Wśród nominowanych i nagrodzonych znaleźli się prawdziwi ludzie renesansu, jak wszechstronna w swych uzdolnieniach Karolina Bystrzowska. Trzecia pod względem wysokości średniej na świadectwie, laureatka chemicznej olimpiady, aktorka i sportsmenka w jednym. Wraz z Michałem Kłeczkiem – równie zasłużonym – otrzymali z rąk Renaty Bębenek – dyrektor ZSECH – najważniejsze statuetki jako Wybitne Osobowości Szkoły.

Nie ma wątpliwości, że jako szkoła zaprezentowaliśmy podczas gali pełen wachlarz swych możliwości w zakresie kształcenia i wielowymiarowego rozwijania pasji. Pozostaje mieć nadzieję, że uda nam się utrzymać sukces osiągnięty w ubiegłym roku jako najlepsze technikum w powiecie i jedno z najlepszych w Małopolsce wg ogólnopolskiego rankingu Perspektywy. Zatem pozostało trzymać kciuki i życzyć powodzenia naszym absolwentom, którzy już niebawem zmierzą się z ostatnim wyzwaniem – egzaminem maturalnym.