Podsumowanie konkursu „Manager Roku”

Podsumowanie konkursu „Manager Roku”

Przez 2 tygodnie uczennice naszej szkoły z klasy 2EG, Aleksandra Zaczyk, Klaudia Kosek oraz Natalia Kopciuch dzielnie walczyły o tytuł Managera Roku. Brawa dla nich za zaangażowanie i determinację w prowadzeniu firmy on-line.

„ Miałyśmy za zadanie prowadzić salon fryzjerki. Należało odpowiednio poprowadzić biznes, aby działalność miała jak najwyższy wynik ekonomiczny. Nie jest to łatwe zadanie. Trzecie miejsce w grupie jest dla nas satysfakcjonujące, chociaż czujemy niedosyt. Chciałybyśmy powtórzyć to doświadczenie jeszcze raz. Bardzo podobał nam się udział w tym konkursie. Nauczyłyśmy się jak odpowiedzialnie prowadzić działalność gospodarczą. Zyskałyśmy nowe umiejętności, które pozwolą lepiej rozumieć realną rzeczywistość nas otaczającą. Naszą wiedzę książkową mogłyśmy przekuć na praktykę, co jest bezcenne” – zgodnie przyznają dziewczyny.

Konkurs „Manager Roku” to gra ekonomiczna, przeznaczona dla młodzieży szkół średnich województwa małopolskiego Organizatorem konkursu Manager Roku 2020 jest Fundacja „Będzie Dobrze” z siedzibą w Starym Sączu. Konkurs realizowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego województwa małopolskiego w ramach projektu „Edukacja – zdalnie i cyfrowo”. Konkurs przeprowadzony został w oparciu o Branżowe Symulacje Biznesowe REVAS w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego w 2019 r. pod nazwą: „Wirtualny biznes – realne kompetencje! Symulatory biznesu dla wybranych szkół ponadpodstawowych”.