Olimpijczycy wystartowali!

W środę, 10 listopada 2021 r. o godzinie 9:00  12 uczniów klasy 3EG rozpoczęło ogólnopolskie zmagania olimpijskie, startując w zawodach I stopnia XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie tegorocznej Olimpiady to „Rola giełd w rozwoju społeczno-gospodarczym”. Honorowy patronat nad XXXV Olimpiadą objęła Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, jako zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, należy do największych i najważniejszych przedsięwzięć z zakresu edukacji ekonomicznej, skierowanych do uczniów szkół średnich z całego kraju.

Głównym celem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest edukacja ekonomiczna młodzieży, poszerzenie wiedzy ekonomicznej, w tym świadomości jej znaczenia oraz zainteresowań przedmiotem, wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych.

Zawody Olimpiady są trzystopniowe. Zawody szkolne miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:

• pytania o charakterze ogólnym nawiązującym do hasła przewodniego,
  • zadania z podstaw ekonomii,
  • trzydziestu pytań testowych.

Lista zakwalifikowanych do II etapu zostanie ogłoszone 5 grudnia 2021 roku przez PTE oddział w Krakowie

Życzymy naszym uczestnikom sukcesów w zmaganiach olimpijskich!

Organizator zawodów szkolnych: Grażyna Szopa