Etap wojewódzki Olimpiady „Wiem więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Etap wojewódzki Olimpiady „Wiem więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Po raz czwarty Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini wziął udział w Projekcie „Lekcje z ZUS”. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Lekcje z ZUS (prowadzone przez panią Martę Tybor) oraz warsztaty w Oddziale ZUS Chrzanów pozwoliły uczniom poszerzyć i uporządkować posiadaną wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Sprawdzeniem zdobytej wiedzy był udział w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W etapie szkolnym, w którym brało udział ponad tysiąc szkół z województwa małopolskiego, a który odbył się 24 listopada, startowało 25 uczniów naszej szkoły. Test składał się z 20 pytań. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 22 szkoły, w tym naszą.

Trzy uczennice: Nikola Kozub /I E/, Karolina Jamroż /II E/ i Kinga Grela /III E/ uzyskały wspólnie 57punktów na 60 i jako drużyna reprezentowały naszą szkołę w etapie wojewódzkim, który odbył się 16 marca 2018 r. w Krakowie w Muzeum Historycznym. Zajęły tam świetne 5 miejsce. Brawo! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Na zakończenie dziękujemy za aktywną współpracę Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych w Chrzanowie.

/Marta Tybor/