Oswajamy kulturę wysoką

Oswajamy kulturę wysoką

Szkolna wycieczka do filharmonii Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Muzyka niewątpliwie łagodzi obyczaje… Eleganccy, nieco przytłoczeni rozmachem siedziby NOSPR, może trochę zagubieni wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu. Pierwsza część poświęcona była operze, druga natomiast muzyce filmowej. Wybrzmiała zatem m.in. piękna uwertura z „Cyrulika sewilskiego”, znane motywy z „Lekkiej kawalerii”. Zaś po przerwie – prawdziwa uczta kinomana – utwory Hansa Zimmera – twórcy ścieżek dźwiękowych do filmów tj.: „Twierdza”, „Króla lwa”, ponadto „Skrzypek na dachu” Jerego  Bocka oraz „Marsz imperialny” z „Gwiezdnych wojen” Johna Williamsa.

W wycieczce uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu i Zespołu Szkół Ekonomiczno – Chemicznych w Trzebini. Niezwykle optymistyczna jest puenta wyprawy do NOSPR. Z obydwu stron padły pytania o kolejny wyjazd.  Czekamy zatem na kolejne zaproszenie do filharmonii.