I SZKOLNY KONKURS GASTRONOMICZNY

I SZKOLNY KONKURS GASTRONOMICZNY

Spośród nadesłanych zgłoszeń konkursowych jury wskazało sześcioro finalistów, którzy rywalizowali dziś w pracowni gastronomicznej.

W dniu 17 maja 2023r w Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini odbył się I SZKOLNY KONKURS GASTRONOMICZNY. Było lekko i zdrowo, gdyż tematyka konkursu „Danie lekkie i zdrowe” do tego zobowiązywała, ale było też profesjonalnie.

Spośród nadesłanych zgłoszeń konkursowych jury wskazało sześcioro finalistów, którzy rywalizowali dziś w pracowni gastronomicznej.

Było o co walczyć, gdyż konkurs wzbudził duże zainteresowanie sponsorów: Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej Sp. z o.o. FOOD HARMONY CATERING SP. Z O. O., Grafen Europe Sp. z o.o. oraz Rady Rodziców przy ZSECH w Trzebini.

W zależności od zdobytego miejsca uczestnicy rywalizowali m.in. o weekendowy pobyt w hotelu dla dwóch osób, vouchery narciarskie, voucher na catering dietetyczny, profesjonalny nóż szefa kuchni, sprzęt AGD oraz zestawy akcesoriów gastronomicznych.

Uczestnicy po 3-godzinnej pracy mogli odetchnąć, a jury pod przewodnictwem Pana Macieja Piórkowskiego (po burzliwych obradach) mogło przekazać wyniki konkursu Pani Dyrektor Renacie Bębenek, która  wręczyła nagrody.

I miejsce – Klaudia Bąk 3G (Polędwiczka z indyka z kaszą gryczaną, warzywami
i puree z groszku, Sernik na zimno z owocami)

II miejsce – Emilia Chodacka 1Ż (Roladki z kurczaka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami, puree ziemniaczane z groszkiem, surówka z roszponką i sosem vinegrette, Tartaletki z kremem cytrynowym i śmietanowym)

III miejsce – Nadia Kłeczek 2G (Pierś z kurczaka w sosie słodko – kwaśnym z ryżem, Kokosowy pudding chia z truskawkami)

Wyróżnienia otrzymały:

Hanna Gwizdała 2G

Zofia Plago 1Ż

Małgorzata Jaśkaczek 2G

Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród.