II Mistrzostwa Szkół Średnich w Pierwszej Pomocy

II Mistrzostwa Szkół Średnich w Pierwszej Pomocy

16 grudnia 2022 r. w Oświęcimiu odbyły się II Mistrzostwa Szkół Średnich w Pierwszej Pomocy organizowanych przez Małopolską Uczelnię Państwową im rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.

W Mistrzostwach uczestniczyło 29 drużyn m.in z Oświęcimia, Trzebini, Chrzanowa, Katowic, Sosnowca, Andrychowa, Kielc, Wadowic. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 2 AE w składzie: Inga Zbożniak, Karol Bisaga, Szymon Kłębokowski.

Uczniowie udzielali pomocy na poszczególnych stacjach m.in osobie porażonej prądem, osobie zadławionej, osobie po wypadku motocyklowym, spadochroniarzowi, zadławionemu niemowlęciu, osobie z amputowaną ręką.

Udział w konkursie ugruntował i poszerzył wiedzę z zakresu udzielania I pomocy w nagłych wypadkach.