III miejsce w konkursie wojewódzkim!

III miejsce w konkursie wojewódzkim!

Blisko 900 uczniów z 290 szkół z całego kraju rywalizowało w poniedziałek 14 marca 2016 roku w etapie wojewódzkim konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Młodzież rozwiązywała test składający się z 25 pytań wielokrotnego wyboru z całego zakresu polskiego systemu zabezpieczenia społecznego, począwszy od zasiłków rodzicielskich, przez chorobowe po system emerytalny i zasady rozliczeń składkowych.

W województwie małopolskim zmagania odbyły się w muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, gromadząc uczniów 22 szkół. ZSE-Ch reprezentowała drużyna w składzie: Magdalena Piegza /3EŻ/, Fabian Kocot /2B/ i Wojciech Kapuściński /3A/. W rywalizacji liczyła się nie tylko poprawność odpowiedzi, lecz także kolejność oddania testu. Nasza reprezentacja oddała test już po 8 minutach! Niestety, w pospiechu w jednym z pytań nie zaznaczyli odpowiedzi. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce w województwie.

Gratulacje!

Na koniec warto wspomnieć, iż specjalnie dla uczestników przygotowano pokaz lądowania i startowania helikoptera. Mieliśmy również możliwość zwiedzić hangary lotnicze i wysłuchać ciekawych opowieści pasjonatów samolotów.

/M.Tybor, P.Siejka/