Kolejny Ogólnopolski sukces naszych uczniów!!!

Kolejny Ogólnopolski sukces naszych uczniów!!!

Rostrzygnięto drugi etap  X edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana

Tradycyjna Specjalność.

Kilkadziesiąt prac nadesłanych z ponadpodstawowych szkół o profilu gastronomicznym z całej Polski oceniła komisja konkursowa składająca się z:

  • przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
  • Pani Izabelli Byszewskiej, Prezesa Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego,
  • Pana Łukasza Konika, Prezesa Polskiej Inicjatywy Kulinarnej,
  • Pana Jarosława Uścińskiego, Prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni,
  • Piotra Szczygielskiego, członka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. 

Wyłoniono 10 najlepszych zespołów z autorskimi przepisami, w tym naszych uczniów:  Nikolę Burdyl oraz Pawła Rysia pod opieką pana Dariusza Łętowskiego, którzy przygotowali autorską potrawę „Karp Zatorski w Dolinie Zieleni” czyli filet z  karpia z aromatyczną kruszonką z obwarzanka krakowskiego, na purée z fasoli Piękny Jaś z Doliny Dunajca w towarzystwie zielonej doliny na pesto ziołowym z  dodatkiem żeli owocowych” 

20 listopada 2021r. w Warszawie odbędzie się finał X edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół gastronomicznych na najlepszy przepis kulinarny. Trzymamy kciuki za naszych uczniów, którzy reprezentują nie tylko Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, ale i nasz powiat Chrzanowski oraz województwo Małopolskie. Życzymy  powodzenia!!!