Lekcja otwarta: „Różne oblicza poezji Zbigniewa Herberta”

Lekcja otwarta: „Różne oblicza poezji Zbigniewa Herberta”

Grudzień, jak widać na szkolnym facebooku, pędzi w szalonym tempie mikołajkowych reniferów. Tymczasem ekipa polonistek zaproponowała liryczny przystanek na… degustację poezji Zbigniewa Herberta.

Rok 2018 uchwałą Sejmu został ustanowiony Rokiem tegoż poety. Zatem ostatnia okazja, by uczcić ten fakt. W kolejnych lekcjach uczestniczyli nasi maturzyści. Czy im się podobało? Trudno powiedzieć. W każdej klasie pojawiła się grupa śmiałków, dzięki którym dyskusja na temat poezji zyskiwała właściwy poziom. I o to nam chodziło, wszak już niebawem przed nimi podobna dyskusja, tylko w sytuacji egzaminacyjnej…

Dzielnie spisali się uczniowie, którzy przygotowali lekcję – inscenizowali i recytowali niełatwą poezję Herberta. Wielki ukłon w stronę I G. Klasę w części artystycznej prezentowała najliczniejsza grupa. Oprócz tego mogliśmy podziwiać talent uczniów klas: II B, II G, III G i III R.

Niezmiernie cieszy fakt, że nasza młodzież, której głównym celem edukacji w tej szkole jest zdobywanie umiejętności zawodowych, ma swoje talenty i pasje, świetnie czuje poezję i potrafi w subtelny sposób ją prezentować. Rozwiązania inscenizacyjne, podkłady muzyczne – to w dużej mierze inicjatywa uczniów.

/EP/