Literackie wspomnienie wakacji…

Literackie wspomnienie wakacji…

 czyli pierwsze spotkanie w ramach DKK – Dyskusyjnego Klubu Kulturalnego.

Wyciągając wnioski z naszego spotkania, śmiało możemy stwierdzić, że czytanie wśród młodzieży wraca do łask! Przynajmniej wśród dziewcząt. Przybyły do biblioteki z opasłymi tomami swoich wakacyjnych lektur i, co warto zauważyć, nie były to banalne romansidła. Nasze spotkanie zdominowała fantastyka, aczkolwiek gościliśmy również wielbicielkę klasycznego kryminału oraz czytelniczkę książek o problematyce społecznej.

Literackie doświadczenia stały się punktem wyjścia do dyskusji o szerokiej tematyce. Rozmawialiśmy o naszych pasjach, oczekiwaniach względem literatury, ale także o niepokojących zjawiskach społecznych, które często stają się tematem różnych tekstów kultury.

Mamy nadzieję, że zaproponowany sposób dyskusji (okraszonej kawką, czerwoną herbatą i ciasteczkami) przypadł do gustu i nasz DKK zasilą nowi uczestnicy. Literackim zadaniem na następne spotkanie jest twórczość Jarosława Iwaszkiewicza: „Kochankowie z Marony” i „Tatarak”. Zachęcamy do obejrzenia adaptacji filmowych wspomnianych utworów. Szczegółowych Informacji udzielą: Ewelina Pałka i Aurelia Hajduk.

Serdecznie zapraszamy!