Mamy sukces !!!

Mamy sukces !!!

Blisko 290 z 550 zespołów przeszło do II etapu tegorocznej edycji konkursu wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W województwie małopolskim 22 szkoły, w tym Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

 I etap konkursu odbył się 16 listopada, wzięło w nim udział ponad 19 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, którzy wcześniej uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Pierwszy etap miał wyłonić trzyosobowe zespoły, które będą reprezentować szkołę w etapie wojewódzkim. Test etapu szkolnego składał się z 20 pytań wielokrotnego wyboru, na rozwiązanie którego uczniowie mieli 30 minut. Pytania dotyczyły historii systemu ubezpieczeń społecznych, rodzaju ubezpieczeń i świadczeń, a także reformy systemu emerytalnego. Każdy z członków zespołu musiał uzyskać wynik ponad 50 proc. trafnych odpowiedzi.

Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 290 szkół (z 550, które zgłosiły się do konkursu). Spośród nich największą wiedzą wykazali się uczniowie z województwa małopolskiego, otrzymując średni wynik na poziomie 90 proc. możliwych do zdobycia punktów. Średnio w skali kraju wyłonione zespoły uczniowskie osiągnęły 49 punktów na 60 możliwych do zdobycia, co oznacza nieco ponad 81 proc. poprawnych odpowiedzi. Nasza szkoła uzyskała wynik 58 pkt na 60 możliwych plasując się na II miejscu wraz ze szkołami z Oświęcimia i Bochni.

W Krakowie w etapie wojewódzkim reprezentować nas będą: Magdalena Piegza /3EŻ/, Fabian Kocot /2B/, Wojciech Kapuściński /3A/.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji podczas II etapu konkursu, który odbędzie 14 marca 2016 roku w Krakowie.

 /MTybor/